DPS w Suwałkach"Kalina"

12.10.2018r. XV Międzynarodowe Animacje Teatralne
Jubileuszowe XV Międzynarodowe Animacje Teatralne odbyły się w Suwalskim Ośrodku Kultury w Suwałkach, dzięki projektowi Stowarzyszenia Przyjaciół DPS „Kalina” w Suwałkach, przy finansowym wsparciu Urzędu Miejskiego w Suwałkach oraz we współpracy z Domem Pomocy Społecznej „Kalina”.
W uroczystym otwarciu imprezy udział wzięli Czesław Renkiewicz Prezydent Miasta Suwałk oraz Zdzisław Przełomiec Przewodniczący Rady Miejskiej. W tym roku w imprezie uczestniczyło aż 15 placówek: domy pomocy społecznej, warsztaty terapii zajęciowej, środowiskowe domy samopomocy z województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego oraz z Mariampola i Prienai na Litwie. Przeważały krótkie formy teatralne i kabaretowe, nie zabrakło pantomimy i występów wokalnych. Wykonawcy dostarczyli zgromadzonym wielu chwil wzruszeń i radości. Widownia jak co roku nie zawiodła i żywo reagowała na to, co działo się na scenie, chętnie włączała się poprzez śpiew i taniec. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem talentu i zaangażowania wszystkich uczestników. Na zakończenie Animacji wręczono pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Uczestników i gości Animacji przywitała gorąco Barbara Burba Dyrektor DPS „Kalina”
Uroczystego otwarcia jubileuszowych Animacji dokonał Czesław Renkiewicz Prezydent Miasta Suwałk
O muzyczną oprawę imprezy zadbał pan Bogdan i pan Jurek z DPS „Kalina”
Występ zespołu „Kalinka” porwał do tańca publiczność
Publiczność zachwyciła różnorodność formy i repertuaru poszczególnych zespołów
Utalentowani uczestnicy i zachwyceni odbiorcy…wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków Pamiątkowe zdjęcie i reprezentanci poszczególnych placówek
 
Dom Pomocy Społecznej w Suwałkach ul.Pułaskiego 66