Kronika rok 2022

31.12.2022 Kalinowy Sylwester
Jak co roku wspólnie z mieszkańcami żegnaliśmy Stary Rok i witaliśmy Nowy. Było gwarnie, wesoło, nogi same rwały się do tańca.


29.12.2022 „PARTITA”
Uczniowie ze Szkoły Muzycznej „PARTITA” umilili czas mieszkańcom Domu dając piękny koncert, zakończony wspólnym śpiewaniem kolęd.


23.12.2022 Mikołaj w „Kalinie”

Mikołaj zawitał do mieszkańców Domu. Dzięki wsparciu Fundacji Biedronki mieszkańcy otrzymali paczki pełne słodkości. Ucieszyły one każdego obdarowanego bez względu na wiek.


22.12.2022 Jasełka Bożonarodzeniowe

Grupa teatralna „Kalinka” pod kierownictwem instruktorki terapii zajęciowej Agnieszki Bality przygotowała przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia, tym samym wprowadzając nas w świąteczny nastrój.


21 i 23.12.2022 Dar serca
Panie z Przedszkola nr 2 w Suwałkach przekazały mieszkańcom Domu materiały papiernicze oraz słodycze a Ksiądz z parafii Matki Bożej Miłosierdzia wraz z młodzieżą z Oratorium św. Jana Bosko w Suwałkach przekazali własnoręcznie wykonane laurki. Za dar serca dziękujemy.


19.12.2022 Świąteczny podarunek międzypokoleniowy
Dom Pomocy Społecznej „Kalina” włączył się w akcję świątecznej zbiórki dla podopiecznych Domu Dziecka w Pawłówce zorganizowaną przez Komendę Miejską Policji w Suwałkach.


13.12.2022 Dzień Wolontariusza – Podlaskie Forum Wolontariatu
Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach już po raz dwudziesty zorganizowało obchody Dnia Wolontariusza. Podczas Podlaskiego Forum Wolontariatu rozstrzygnięto regionalne konkursy Koordynatora i Wolontariusza Roku Korpusu Solidarności.


23.11.2022 Miejskie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego w Suwałkach
W tym roku Miejskie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego odbyły się w Suwalskim Ośrodku Kultury. Na jednej sali spotkali się pracownicy suwalskich instytucji pomocowych: Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Domu Pomocy Społecznej „Kalina”, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej, Środowiskowego Domu Samopomocy.


22.11.2022 „Ocalić od zapomnienia”
Jak co roku, pod koniec listopada zostało zorganizowane spotkanie poetycko-muzyczne upamiętniające zmarłych w tym roku mieszkańców „Kaliny”.


21.11.2022 Dzień Pracownika Socjalnego – Koncert w Szkole Muzycznej
Z inicjatywy Środowiskowego Domu Samopomocy Stowarzyszenia „Aktywni tak samo” odbył się koncert w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.


18.11.2022 Dzień Pracownika Socjalnego w Operze i Filharmonii Podlaskiej
Z inicjatywy Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku zorganizowano uroczystość z okazji Dnia Pracownika Socjalnego w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.


17.11.2022r. XIII Regionalny Bal Andrzejkowy Osób Niepełnosprawnych
Grupa mieszkańców DPS „Kalina” wraz z instruktorką terapii zajęciowej uczestniczyła w XIII Regionalnym Balu Andrzejkowym Osób Niepełnosprawnych „Czary mary – zmieniamy świat na weselszy”.


16-17.11.2022 Dzień Seniora – „Herbatka dla Seniora”
Dzieci wraz z opiekunkami z Przedszkola nr 7 oraz Przedszkola „Zielony Zakątek” w Suwałkach przekazały mieszkańcom „Kaliny” słodko – herbaciane podarunki w ramach akcji „Herbatka dla Seniora”.


15.11.2022r. Dzień Seniora
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora, który w tym roku przypadł na 14 listopada odbyło się spotkanie integracyjne w trakcie którego grupa „Kalinka” zaprezentowała szeroki repertuar muzyczny: od piosenek religijnych, poprzez patriotyczne, po biesiadne.


21.10.2022r. Wizyta dzieci na Dzień Seniora
Grupka dzieci z Przedszkola nr 8 w Suwałkach wraz z opiekunkami przygotowały plakat z okazji Dnia Seniora i przekazały go mieszkańcom DPS „Kalina” razem ze słodkim poczęstunkiem. Radość była obustronna.


18.10.2022r. „Herbatka dla Seniora”
Panie z Punktu Przedszkolnego w Starym Folwarku oraz Przedszkola nr 5 z Oddziałem Integracyjnym w Suwałkach przekazały mieszkańcom DPS „Kalina” herbaciane podarunki w ramach akcji „Herbatka dla Seniora” w ramach projektu edukacyjnego „Magiczna moc bajek”.


13.10.2022r. XX Przegląd Piosenki Religijnej w Łomży
Grupa teatralno – muzyczna „Kalinka” wzięła udział w XX Przeglądzie Piosenki Religijnej Domów Pomocy Społecznej w Łomży. Cieszymy się, że po raz kolejny nasza grupa mogła zaprezentować swój talent muzyczny szerszej publiczności


14.09.2022r. Spotkanie wrześniowe „Dookoła świata – USA” w Łomży
Reprezentacja mieszkańców „Kaliny” (para kowbojów i Indian) wzięła udział w spotkaniu „Dookoła świata – USA” organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Łomży. Tematem przewodnim były Stany Zjednoczone


12.09.2022r. Wycieczka do podlaskiej Toskanii – mini zoo w Wychodnym
Grupa mieszkańców DPS „Kalina” oraz uczestników Domu Dziennego Pobytu „Kalinka” wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do niezwykłego miejsca w naszym regionie nazwanego podlaską Toskanią we wsi Wychodne.


09.09.2022r. Festyn Schizofrenia „Otwórzcie Drzwi” w Lipniaku
Reprezentacja z DPS „Kalina” uczestniczyła w corocznym festynie w Lipniaku. Głównym punktem programu był przegląd twórczości pn. V Playback Show – „Hity Wszechczasów”.


02.09.2022r. „Pożegnanie Lata” w Jałówce
Dwie kalinowe szlachcianki w towarzystwie rycerza reprezentowały DPS „Kalina” w spotkaniu integracyjnym „Pożegnanie Lata” organizowanym przez DPS „Jawor” w Jałówce.


23.08.2022r. Dary dla Ukrainy
Z potrzeby serca oraz jako wyraz solidarności z Ukrainą zorganizowaliśmy zbiórkę pieniężną wśród mieszkańców i pracowników DPS „Kalina”.


06.08.2022r. Parada Miejska – Dni Suwałk „Jarmark Kamedulski” 2022
Barwna i wesoła reprezentacja mieszkańców oraz pracowników DPS „Kalina” wzięła udział w Paradzie Miejskiej podczas Jarmarku Kamedulskiego.


07.07.2022r. Grill w kalinowym parku
Wykorzystując piękną pogodę oraz sezon grillowy instruktorzy terapii zajęciowej zorganizowali spotkanie na świeżym powietrzu.


21.06.2022r. Integracyjne Spotkanie Muzyczno-Teatralne w Białymstoku
W czerwcu po raz drugi odwiedziliśmy Białystok, tym razem Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Baranowickiej, aby wziąć udział w Integracyjnym Spotkaniu Muzyczno-Teatralnym.


08.06.2022r. I Wojewódzki Przegląd Piosenki Ludowej „Na Ludową Nutę”
Zespół „Kalinka” razem z instruktorami oraz dyrektorem DPS „Kalina” reprezentowali nasz Dom w I Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Ludowej Domów Pomocy Społecznej pn. „Na Ludową Nutę” w Białymstoku.


03.06.2022r. XVIII Spotkanie Rodzinne
Cieszymy się, że po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19 możliwe było zorganizowanie XVIII Spotkań Rodzinnych, przy wsparciu Stowarzyszenia Przyjaciół DPS „Kalina”. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania.


08.04.2022r. Droga Krzyżowa
Po dwuletniej przerwie spowodowanej wybuchem pandemii COVID-19 powróciliśmy do tradycji przedstawienia Męki Pańskiej w formie pantomimy. Spektakl połączony był z Drogą Krzyżową zakończoną w kaplicy naszego Domu.


17.03.2022r. Podsumowanie roku terapeutycznego 2021
Na spotkaniu integracyjnym podsumowaliśmy działalność terapeutyczno – kulturalno – artystyczną w 2021 roku. Można było podziwiać wystawę na której zaprezentowano prace artystyczne mieszkańców DPS „Kalina” wykonywane podczas codziennych zajęć terapeutycznych pod czujnym okiem instruktorów terapii zajęciowej


08.03.2022r. Dzień Kobiet
Jak co roku mężczyźni z „Kaliny” nie zapomnieli o kobietach i ich Dniu. Przygotowali rozśpiewaną część artystyczną oraz drobne prezenty.


14.02.2022r. Walentynki
Z okazji Walentynek zostało zorganizowane spotkanie integracyjne przy muzyce i słodkim poczęstunku.


27.01.2022r. zabawa karnawałowa
W czasie pandemii każdy kontakt z drugim człowiekiem i chwila uwagi z jego strony są na wagę złota.


17-19.01.2022r. Kalinowe kolędowanie
W czasie pandemii każdy kontakt z drugim człowiekiem i chwila uwagi z jego strony są na wagę złota.

Projekt i wykonanie: Andrzej Głowacki; Opracowanie merytoryczne :Agnieszka Dziemian