Kronika rok 2020

Nowy samochód na potrzeby mieszkańców Domu
Miasto Suwałki w ramach w obszarze D „Programu wyrównywania różnic między regionami III” zakupiło samochód na potrzeby mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Kalina” w Suwałkach.


Poszukujemy lokalnego koordynatora zbiórek na rzecz DPS „KALINA”.
Uprzejmie informujemy, że Dom Pomocy Społecznej „Kalina” w Suwałkach przystąpił do ogólnopolskiego systemu

https://www.wsparciedlaszpitala.pl/

przygotowanego bezpłatnie przez naukowców i programistów.


Podziękowanie dla Stowarzyszenia Przyjaciół DPS „Kalina”
Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Przyjaciół DPS „Kalina” za wsparcie mieszkańców i pracowników DPS „Kalina” w postaci środków dezynfekcyjnych i higienicznych służących przeciwdziałaniu rozprzestrzenienia się koronawirusa.


10.04.2020r. Podziękowanie dla firmy Yves Rocher
Karolina Klimko reprezentująca firmę Yves Rocher oraz Anna Ruszewska z Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach przekazały bezpłatnie kremy do rąk i żele do mycia uzyskane nieodpłatnie od firmy Yves Rocher Polska.


05.03.2020r. „Czym byłby świat bez kobiet?”
Z okazji Dnia Kobiet grupa teatralno – muzyczna „Kalinka” przedstawiła kabaret pt. „Czym byłby świat bez kobiet?”. Całość przeplatana była piosenkami o kobietach i dla kobiet. Piękna oprawa – nie tylko muzyczna, barwne stroje, kwiaty oraz trochę witamin wprawiły zebrane panie w dobry nastrój.


24-25.02.2020r. XIX Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Obyczaje i obrzędy karnawałowe” – Nowa Wieś Ełcka
Mieszkanki z Kaliny po raz kolejny miały okazję zaprezentować swój talent szerszej publiczności. Tym razem był to Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Obyczaje i obrzędy karnawałowe” organizowany przez Dom Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej. Nasza grupa przygotowała skecz pt. „Jasełka”.


21.02.2020r. Legenda o Egli – Klub Seniora
Z okazji 4-lecia powstania Klubu Seniora w Suwałkach przygotowano „Legendę o Egli”. W związku z tym, że przedstawienie powstało na podstawie książki autorstwa naszej wieloletniej, nieżyjącej już mieszkanki Leokadii Sadowskiej


20.02.2020r. Bal karnawałowo – walentynkowy
Bal karnawałowy to już tradycja w naszym Domu. Motywem przewodnim spotkania była miłość…o której powinniśmy pamiętać nie tylko w Walentynki. Było wesoło i kolorowo. Wybrano króla i królową balu,


23-24.01.2020r. „Kalinowe” kolędowanie
Mieszkańcy razem z terapeutami odwiedzali wszystkich współmieszkańców w ich pokojach śpiewając kolędy. Na zakończenie odbyło się spotkanie z pokazem slajdów i wspólnym kolędowaniem.


22.01.2020r. występ przedszkolaków z okazji Dnia Babci i Dziadka
Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z oddziału przedszkolnego Sz. P. Nr 7 przygotowały mieszkańcom „Kaliny” i uczestnikom DDP „Kalinka” przedstawienie muzyczne oraz drobne upominki.


21.01.2020r. występ zespołu z ŚDS w Lipniaku
Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lipniaku przygotowali mieszkańcom „Kaliny” montaż słowno-muzyczny oraz słodki poczęstunek.


10.01.2020r. występ chóru Canto
Chór Canto, działający pod dyrekcją Tomasza Kierejszy w Suwalskim Ośrodku Kultury w Suwałkach, zaśpiewał mieszkańcom DPS „Kalina” oraz DDP „Kalinka” kolędy i pastorałki.


Projekt i wykonanie: Andrzej Głowacki; Opracowanie merytoryczne :Agnieszka Dziemian