Kronika rok 2023

30.12.2023 Zabawa sylwestrowa
1 Jak co roku chcieliśmy wspólnie z mieszkańcami Domu pożegnać stary rok i powitać nowy. Było gwarno i wesoło. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku i tańców.


28.12.2023 Koncert kolęd
2 Koncert kolęd w wykonaniu uczniów ze Szkoły Muzycznej „PARTITA” oraz ich nauczyciela Adama Marszałka uprzyjemnił mieszkańcom poświąteczny czas.


27.12.2023 Spotkanie międzypokoleniowe
Reprezentacja Młodzieżowej Rady Miasta po raz pierwszy odwiedziła mieszkańców tut. Domu, z którymi spędziła miło czas m.in. na wspólnym czytaniu i rozmowie.


22.12.2023 Radosne Święta z Fundacją Biedronki
Program „Radosne Święta z Fundacją Biedronki” edycja 2023 skierowany jest do placówek sprawujących opiekę nad seniorami. W tym roku zakwalifikowano do niego 387 organizacji, w tym naszą! W całym kraju paczki dostało 32 427 seniorów.


21.12.2023 Świąteczne życzenia i słodkie pierniczki
Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 przygotowały własnoręcznie wykonane pierniczki oraz kartki świąteczne, które przekazały mieszkańcom tut. Domu. Ten miły gest umilił mieszkańcom przedświąteczny czas.


20.12.2023 Spotkanie opłatkowe
Spotkanie rozpoczął występ grupy teatralnej „Kalinka”, która przedstawiła jasełka Bożonarodzeniowe. Po wspólnym kolędowaniu rozdano zgromadzonym drobne upominki wykonane w ramach terapii zajęciowej.


18.12.2023 Jasełka Bożonarodzeniowe
Dzieci z Przedszkola nr 6 w Suwałkach zaprezentowały mieszkańcom „Kaliny” oraz uczestnikom DDP „Kalinka” przedstawienie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia


28.11.2023 Spotkanie pn. „Ocalić od zapomnienia pamięć o tych, którzy odeszli”
Nie zapominamy o mieszkańcach „Kaliny”. Wspominaliśmy tych, którzy odeszli w mijającym roku. Łza kręciła się w oku, ale i uśmiech pojawiał się na twarzach, gdy wspominaliśmy często bardzo barwne osoby,


23.11.2023 Zabawa andrzejkowa
Andrzejki to nie tylko tańce, muzyka, konkursy i słodki poczęstunek, ale także wybory króla i królowej balu. Mieszkańcy DPS „Kalina” oraz uczestnicy DDP „Kalinka” bawili się przez kilka godzin,


23.11.2023 XIV Regionalny Bal Andrzejkowy Osób Niepełnosprawnych
Grupa mieszkańców DPS „Kalina” uczestniczyła w XIV Regionalnym Balu Andrzejkowym Osób Niepełnosprawnych „Czary mary – zmieniamy świat na weselszy”.


21.11.2023 Miejskie obchody Dnia Pracownika Socjalnego
Liczna reprezentacja pracowników Domu Pomocy Społecznej „Kalina” razem z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej, Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Środowiskowego Domu Samopomocy Stowarzyszenia „Aktywni tak Samo”


26.10.2023 XVII Animacje Teatralne
Po trzyletniej przerwie związanej z pandemią Stowarzyszenie Przyjaciół DPS „Kalina”, we współpracy z DPS „Kalina” i finansowym wsparciu Urzędu Miejskiego w Suwałkach zorganizowało XVII Animacje Teatralne.


19.10.2023 XXI Przegląd Piosenki Religijnej w Łomży
Reprezentacja mieszkańców, pod czujnym okiem instruktorów terapii zajęciowej oraz pani dyrektor, wykonała kilka pieśni religijnych podczas XXI Przeglądu Pieśni Religijnej w Łomży.


21.09.2023 Spotkania wrześniowe „Fiesta. Dookoła świata – Meksyk”
Reprezentacja mieszkańców i pracowników DPS „Kalina” po raz drugi wzięła udział w spotkaniach wrześniowych organizowanych w Domu Pomocy Społecznej w Łomży. Tym razem tematem przewodnim był Meksyk.


14.09.2023 Grill na pożegnanie lata
Korzystając ze słonecznej pogody zorganizowaliśmy grill na świeżym powietrzu. W ten sposób chcieliśmy pożegnać lato. Mieszkańcy dopisali, tym bardziej, że czas umilał im pan Jurek piękną muzyką i śpiewem.


07-08.09.2023 Spotkanie integracyjne „Sposób na życie” w Gołdapi
Reprezentacja mieszkańców i pracowników DPS „Kalina” uczestniczyła w dwudniowym spotkaniu integracyjnym „Sposób na życie” w Gołdapi. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie oraz DPS „Zacisze” w Kowalach Oleckich.


06.09.2023 Spotkanie „Warzywa i owoce sprzyjają zdrowiu” w Choroszczy
Grupa mieszkańców „Kaliny” uczestniczyła w spotkaniu integracyjnym „Warzywa i owoce sprzyjają zdrowiu” w Domu Pomocy Społecznej „Trzy dęby” w Choroszczy.


04.09.2023 Wycieczka do Gołdapi
We współpracy ze Stowarzyszeniem DPS „Kalina” zorganizowaliśmy wycieczkę grupie mieszkańców DPS „Kalina” oraz uczestnikom Domu Dziennego Pobytu „Kalinka”. Razem z opiekunami wybrali się do Gołdapi.


30.08.2023 Spotkanie integracyjne „Letni Powiew Japonii” w Jałówce
Grupa mieszkańców „Kaliny” wraz z opiekunami zgłębiała kulturę japońską na spotkaniu integracyjnym – pożegnanie lata „Letni Powiew Japonii. Organizatorem spotkania był DPS „Jawor” w Jałówce.


24.08.2023r. Spotkanie integracyjne „Biesiada weselna” w Brańsku
Grupa muzyczna wraz z panią dyrektor Barbarą Burba reprezentowała DPS „Kalina” w spotkaniu integracyjnym „Biesiada weselna” organizowanym przez DPS w Brańsku.


05.08.2023 Parada Miejska w Suwałkach
Po raz drugi liczna, kolorowa grupa pracowników reprezentowała DPS „Kalina” w Paradzie Miejskiej, otwierającej tegoroczne Dni Suwałk. W Paradzie uczestniczyło blisko 100 instytucji, grup artystycznych, stowarzyszeń, klubów sportowych, szkół, przedszkoli i firm z Miasta Suwałki.


29.06.2023 Rozpoczęcie sezonu grillowego
Wykorzystując piękną pogodę został zorganizowany grill w „Kalinowym” parku. Oprócz kiełbasek z grilla nie zabrakło też dobrej muzyki, co pozwoliło mieszkańcom Domu miło spędzić czas i poczuć uroki lata.


15.06.2023 XVIII Integracyjny Bieg Uliczny
Po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 zorganizowaliśmy XVIII Integracyjny Bieg Uliczny, we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół DPS „Kalina” i finansowemu wsparciu Urzędu Miejskiego w Suwałkach.13.06.2023 „PARTITA” ponownie w „Kalinie”
Po raz kolejny gościliśmy uczniów ze Szkoły Muzycznej „PARTITA” z sekcji fortepianu i keyboardu. Tak jak poprzednio zagrali pod czujnym okiem nauczyciela Adama Marszałka.


26.05.2023 XIX Spotkanie Rodzinne
Po raz dziewiętnasty zorganizowaliśmy wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół DPS „Kalina” Spotkanie Rodzinne. Spotkanie poprzedziła polowa msza święta z muzyczną oprawą grupy wokalnej „Kalinka”.


25.05.2023 VII Przegląd Pieśni Religijnych „Królowej Anielskiej śpiewajmy”
Grupa wokalna „Kalinka” zaśpiewała kilka pieśni podczas VII Przeglądu Pieśni Religijnych „Królowej Anielskiej śpiewajmy” zorganizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Suwałkach.


18.05.2023 Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Grupa mieszkańców oraz pracowników DPS „Kalina” wzięła udział w obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Suwałkach.


12.05.2023 Wiosenne przedstawienie przedszkolaków.

Dzieci z Przedszkola nr 6 w Suwałkach zaprezentowały mieszkańcom "Kaliny" przedstawienie o żabce.


08.03.2023 Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet kalinowi mężczyźni stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali kobietom wspaniałe show. Było zabawnie, lekko, dynamicznie.


21.02.2023 Podsumowanie roku terapeutycznego

Na spotkaniu integracyjnym podsumowaliśmy działania terapeutyczne podjęte przez nas w 2022 roku. Podczas prezentacji multimedialnej przypomniano wydarzenia kulturalno – artystyczne, które miały miejsce w 2022 roku na terenie DPS oraz poza nim.


16.02.2023 Bal karnawałowy w „Kalinie”

W tłusty czwartek zorganizowaliśmy bal karnawałowy, na którym bawili się mieszkańcy „Kaliny” oraz uczestnicy Domu Dziennego Pobytu „Kalinka”. Było gwarno i wesoło.


16.02.2023r. XI Bal Karnawałowy w Filipowie

Grupa mieszkańców wraz z opiekunami uczestniczyła w XI Balu Karnawałowym organizowanym przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Filipowie. Bal tradycyjnie odbył się w Ośrodku Kultury i Sportu w Filipowie. Na tę okazję zostały przygotowane przez nas muffinki w ramach terapii zajęciowej.


24.01.2023 Dar serca na Dzień Babci i Dziadka

Z inicjatywy samorządu uczniowskiego Zespołu Szkół Nr 6 w Suwałkach zorganizowano zbiórkę materiałów papierniczych i słodyczy, które podarowano mieszkańcom tut. Domu z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dziękujemy za ten piękny gest i dar serca.


19.01.2023 Prezent na Dzień Babci i Dziadka

Policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach przekazały na ręce przewodniczącej i członkini Rady Mieszkańców DPS „Kalina” maseczki ochronne z życzeniami zdrowia z okazji Dnia Babci i Dziadka.


18-20.01.2023 Kalinowe kolędowanie

Ksiądz kapelan razem z mieszkańcami i pracownikami kolędowali od pokoju do pokoju odwiedzając każdego mieszkańca DPS.

Projekt i wykonanie: Andrzej Głowacki; Opracowanie merytoryczne :Agnieszka Dziemian