Kronika rok 2018

20.12.2018r. Jasełka oraz spotkanie opłatkowe
Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia odbyło się na spotkanie opłatkowe. Nie mogło zabraknąć jasełek w wykonaniu grupy składającej się z mieszkańców Domu z gościnnym udziałem uczennic ze Szkoły Podstawowej w Słobódce oraz wspólnego kolędowania.


27.11.2018r. Ocalić od zapomnienia pamięć o tych, którzy odeszli
Piękna scenografia i oprawa słowno – muzyczna wzmacniały atmosferę zadumy i refleksji, które towarzyszyły nam podczas spotkania „Ocalić od zapomnienia…


21.11.2018r. Dzień Pracownika Socjalnego
Obchody Dnia Pracownika Socjalnego uświetnili swoją obecnością m. in. Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz z zastępcą Ewą Beatą Sidorek oraz przedstawiciele instytucji pomocowych z naszego miasta.


14.11.2018r. Dzień Seniora
Z okazji Dnia Seniora mieszkańcy DPS „Kalina” oraz uczestnicy Dziennego Domu Pobytu „Kalinka” uczestniczyli w szczególnym spotkaniu zorganizowanym w przedszkolu „Zielony Zakątek” w Suwałkach.


08.11.2018r. 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę
Z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbyło się międzypokoleniowe spotkanie z harcerzami 100 Drużyny Harcerskiej „Arcto” ze Słobódki upamiętniające to szczególne wydarzenie.


12.10.2018r. XV Międzynarodowe Animacje Teatralne
Jubileuszowe XV Międzynarodowe Animacje Teatralne odbyły się w Suwalskim Ośrodku Kultury w Suwałkach, dzięki projektowi Stowarzyszenia Przyjaciół DPS „Kalina” w Suwałkach, przy finansowym wsparciu Urzędu Miejskiego w Suwałkach oraz we współpracy z Domem Pomocy Społecznej „Kalina”.


11.09.2018r. Pożegnanie Lata
Wykorzystując wciąż piękną pogodę zorganizowaliśmy mieszkańcom „Kaliny” oraz uczestnikom Dziennego Domu Pobytu „Kalinka” piknik integracyjny na pożegnanie lata.


07.09.2018r. Koncert Kwintetu Dętego Suwalskiej Orkiestry Kameralnej
Kwintet Dęty Suwalskiej Orkiestry Kameralnej w ramach projektu „Muzyka z bliska” zagrał mieszkańcom naszego Domu m.in. Węgierskie Tańce Antyczne z XVII w. oraz Habanerę z opery „Carrmen”.


30.08.2018r. Drużynowi byli wśród nas
Grupa drużynowych z Warszawy i okolic spędza czas na Suwalszczyźnie (nad jeziorem Wigry) na kursie drużynowych Agricola. W dniu dzisiejszym odwiedzili nasz Dom, aby spędzić czas z mieszkańcami „Kaliny” oraz uczestnikami Domu Dziennego Pobytu „Kalinka”.


24.07.2018r. czas na grilla
Mieszkańcy DPS „Kalina” oraz uczestnicy Dziennego Domu Pobytu „Kalinka” licznie przybyli do parku Domu na grilla, które zorganizowały instruktorki terapii zajęciowej.


11.07.2018r. rejs statkiem po jeziorze Wigry
Zależy nam aby w okresie letnim mieszkańcy „Kaliny” mogli odczuć uroki lata nie tylko w parku naszego Domu, ale podziwiając piękne okolice Suwałk. Tym razem wybraliśmy się do Wigier,


15.06.2018r. XVI Integracyjny Bieg Uliczny
XVI Integracyjny Bieg Uliczny zorganizowaliśmy przy współpracy i finansowaniu przez Stowarzyszenie Przyjaciół DPS „Kalina” oraz ze środków pozyskanych z Urzędu Miasta. W biegu startowało około 150 osób z: domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy z terenu Polski północno-wschodniej i Litwy oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Suwałkach.


07-08.06.2018r. XIII Integracyjna Spartakiada Domów Pomocy Społecznej
Mieszkańcy DPS „Kalina” wzięli udział w XIII Integracyjnej Spartakiadzie Domów Pomocy Społecznej Polski Północno – Wschodniej w Nowej Wsi Ełckiej.


29.05.2018r. III Przegląd Pieśni Religijnych „Królowej Anielskiej Śpiewajmy”
Mieszkańcy tut. Domu wzięli udział w III Przeglądzie Pieśni Religijnych „Królowej Anielskiej Śpiewajmy” organizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Suwałkach.


29.05.2018r. Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
Mieszkańcy tut. Domu wzięli udział w obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Panowie: Dariusz Łapiński i Stanisław Bienio wystąpili z tej okazji na Placu im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.


25.05.2018r. XVI Spotkanie Rodzinne
Spotkanie Rodzinne to wspaniała okazja do spędzenia kilku chwil w gronie rodzinny i przyjaciół. Po raz drugi w spotkaniu uczestniczyły również byłe pracownice, które z rozrzewnieniem wspominały przeszłość.


09.05.2018r. Wizyta studyjna delegacji litewskiej w DPS „Kalina”
44-osobowa delegacja z rejonu Poniewieża na Litwie odwiedziła nasz Dom w ramach wizyty studyjnej.


23.03.2018r. Droga Krzyżowa
W piątek poprzedzający Niedzielę Palmową odbyła się w naszym Domu droga krzyżowa, która rozpoczęła się przedstawieniem „Męki Pańskiej” w wykonaniu grupy teatralno-muzycznej „Kalinka”.


08.03.2018r. Dzień Kobiet
Mężczyźni z „Kaliny” nie zapomnieli o paniach mieszkających i pracujących w tut. Domu oraz paniach z DDP „Kalinka”.


27.02.2018r. Podsumowanie roku terapeutycznego
Luty to czas podsumowań wydarzeń terapeutyczno-kulturalno-artystycznych z roku ubiegłego. W 2017 roku mieszkańcy naszego Domu uczestniczyli w wielu wydarzeniach kulturalnych i sportowych na terenie „Kaliny”, ale również wzięli udział w przeglądach artystycznych i spartakiadach w zaprzyjaźnionych Domach Pomocy Społecznej


13.02.2018r. przedszkolaki w „Kalinie”
Przedszkolaki z przedszkola „Zielony Zakątek” w Suwałkach zrobiły miłą niespodziankę mieszkańcom „Kaliny” i uczestnikom Domu Dziennego Pobytu „Kalinka” swoim występem z okazji Walentynek.


08.02.2018r. zabawa karnawałowa
Wielu mieszkańców już od rana czekało na zabawę karnawałową. Wybrano króla i królową balu..


22-24.01.2018r. Kalinowe kolędowanie
Już po raz dziesiąty mieszkańcy naszego Domu kolędowali od pokoju do pokoju, odwiedzając współmieszkańców. Śpiewali kolędy, pastorałki i obdarowywali siebie nawzajem słodyczami otrzymanymi od SKWS „Forza Wigry”.


21.01.2018r. miła niespodzianka od SKWS „Forza Wigry”
Przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Wigier Suwałki „Forza Wigry” odwiedzili nasz Dom i na ręce przewodniczącej Rady Mieszkańców przekazali mnóstwo słodyczy oraz życzenia wszystkim mieszkańcom z okazji Dnia Babci i Dziadka. Za dar serca dziękujemy

Projekt i wykonanie: Andrzej Głowacki; Opracowanie merytoryczne :Agnieszka Dziemian